להפוך כל שיעור למשחק - אינפוגרפיקה

המורה, שיחקת אותה!
המורה, שיחקת אותה!

מאז ומתמיד חיבבתי אינפוגרפיקות. זו דרך מצוינת בעיניי להעביר מידע תמציתי, מרוכז ו"זכיר" (המוח האנושי "תופס" טוב יותר אלמנטים חזותיים, וגם זוכר אותם). כעיתונאית וכעורכת מגזינים, עשיתי את זה במשך הרבה שנים. לא, לא הכנתי אינפוגרפיקות – אבל ניסיתי לפצח את הדרך להעביר מידע ותוכן חשוב בצורה ידידותית לקורא, שתמשוך את העין לקריאה וגם תגרום לו להתעמק ולזכור את מה שהוא קרא. ישבתי כתף-אל-כתף עם מעצבים גרפיים מוכשרים, וביחד חיפשנו את הדרך לשלב את התוכן עם הנראות שלו. כשהתוודעתי לעולם האינפוגרפיקות – הבנתי שגיליתי מכרה זהב.

אז מדי פעם, תוך כדי שיטוטי הבוקר ברשת, כשאני נתקלת באינפוגרפיקה טובה – אני מעלה את הקישור שלה לעמוד הפייסבוק העסקי שלי ב-TouchIT (הקישור כאן, אם אתם ממש מתעקשים). מפה לשם, הצטברו להן לא מעט כאלה בפייסבוק שלי, ולטובת אלה שלא אוהבים לגלול – החלטתי לרכז את האינפוגרפיקות כאן, בעיקר את אלה שעוסקות בגיימיפיקציה וביישום אלמנטים משחקיים בכיתה ובתהליך הלמידה.

אדגיש רק שלא יצרתי אף אחת מהאינפוגרפיקות האלה (ועל אף שהשתעשעתי לא פעם ברעיון לתרגם אותן או ליצור בעצמי – מעולם לא מצאתי את הזמן לכך). כולן לקוחות מאתרים שונים ולחיצה על כל תמונה מובילה אל האתר שבו התפרסמה האינפוגרפיקה במקור.

מקבץ אינפוגרפיקות למשחוק הלמידה

אינפוגרפיקה המסבירה איך מתחילים לשלב משחוק בכיתה: מפת דרכים
10 אסטרטגיות שיהפכו את הלימוד ליותר "משחקי" – TeachThought
היסטוריה קצרה של גיימיפיקציה, לא רק לצורכי חינוך / מאתר EdTech
אינפוגרפיקה צבעונית עם 50 סיבות לכך שילדים צריכים לשחק יותר, ולעשות את השאר – פחות.
למה כדאי לשלב גיימיפיקציה (משחוק) בלמידה מתוקשבת (מקוונת)? אינפוגרפיקה מוצלחת המפרטת שש סיבות טובות לכך.

אנחנו זמינים גם בווטסאפ

שנתקדם לשלב הבא?

נירה דישי
משחקולוגית דיגיטלית

נייד: 054-7669300
מייל: niradishi@gmail.com

דילוג לתוכן