אפליקציות לציור ולצביעה

שלוש אפליקציות מומלצות לציור ולצביעה לילדים, שבדקנו ואהבנו, ושמתן ואיל ביקשו לחזור ולשחק בהן שוב ושוב (וזה בהחלט נחשב כמדד להצלחה, בעיניי)

#1 PicsArt for Kids

זו אפליקציה שמתפקדת כמו חוברת צביעה ניידת. נכון, חשוב שהילדים לא רק יצבעו אלא גם יציירו בעצמם (בטח שגם על נייר, אבל זה נושא לפוסט אחר לגמרי), אבל מבין אפליקציות הצביעה המעטרות את דפי גוגל פליי — PicsArt for kids (מבית Picsart) היא אחת המוצלחות ביותר בעיניי. למה? כי הממשק שלה פשוט וידידותי מאוד למשתמש (גם אם הוא רק פעוט בן שלוש). במסך הראשי ההורים עוזרים לילד לבחור אם לצייר, לצבוע או ללמוד לצייר דמויות מסוימות, ומשם הילד יכול להמשיך לבד. פלטת הצבעים שמשמאל נוחה לגרירה ולבחירת הגוון הרצוי (ויש המון). בטור הימני יש ארבעה אייקונים ברורים למדי — שמירה, צליל, פח אשפה וקוביית מזל (או מכחול במצב הציור). קוביית המזל היא בעצם הפתעה — כשהילד לוחץ עליה הוא לא יודע איזו מברשת הוא יקבל (ויש מברשות נוצצות, מרובות צבעים ו/או נקודות, עם אפקטים של מכחול ועוד). ובמרכז המסך, בגדול — דף לבן שעליו הציור שיש לצבוע, או דף לבן לגמרי שעליו מציירים כאוות הדמיון, או דף לבן עם סקיצה של דמות שהילד צריך להשלים חלקים ממנה ובכך לומד לצייר וליצור צורות. ו… זהו. הילד בוחר ציור (בכל עדכון גרסה נוספים ציורים חדשים), צבע ומברשת ומתחיל להשתעשע. את היצירות המוצלחות אפשר לשמור בגלריה של הטלפון (וגם לשלוח לסבים בגאווה). כמה פשוט, ככה מוצלח.

בשלוש מילים: פשוט, ידידותי וצבעוני.

אפליקציות דומות: Zebra Paint Coloring App  

להורדה: אנדרואיד (חינם) I אייפון (3.99 דולר)

2 # Kids Doodle

אמנם באפליקציה הזו אפשר רק לצייר על דף חלק או על צילום קיים, אבל היצע המברשות, הטקסטורות והנצנצים מרשים ביותר, ולכן גם האפליקציה הזו קיבלה אצלנו את הציון המירבי של 3 נקודות. הילדים בוחרים את צבע הרקע (שמי אמר שהוא חייב להיות לבן,  גם לרקע השחור יש קסם משלו), את סוג המברשת (מעוגל, מתחלף, מקווקו ועוד) ואת הצבע שלה (שנע בעיקר על הסקאלה של נוצץ, מבריק, זוהר וקסום). מכאן הכיף רק מתחיל. קשה לי להאמין שיהיה ילד שיישאר אדיש מולה, בעיקר כי ה-Kids Doodle מציעה דברים שאי אפשר לעשות לבד, על נייר פיזי. בנוסף, אחרי שמסיימים ליצור אפשר ללחוץ על כפתור הפלייבק (משולש ה-play המוכר) ולצפות בתהליך היווצרות הציור. הסרטון הזה מדגים בצורה נפלאה את הפוטנציאל של האפליקציה המבריקה הזו. מתן (בן שבע וקצת) זרח מהנאה כשגילינו ביחד את האפליקציה הזו, ומאז הוא חוזר אליה שוב ושוב, מוקסם ומרוגש מהתוצאות המיידיות.

בשלוש מילים: יצירות מעולם הזוהר.

אפליקציות דומות: Art Of Glow  

להורדה: אנדרואיד (חינם) I אייפון (חינם)

 3 # Spray Painter 

אני יודעת שלגרפיטי יש אסוציאציות לא חינוכיות, אבל כשמדובר באפליקציה סלולרית האיום הזה נשמע קצת וירטואלי. בכל זאת, זה לא העולם האמיתי (על אף המראה האמיתי המתקבל מהשפריצים של הספריי באפליקציה של Spray Painter) ואפשר בהחלט להשתעשע על הקירות (שהילדים לא יקבלו רעיונות וינסו גם על קירות הבית, ראו הוזהרתם).  הממשק כאן מתאים לילדים גדולים יותר מכיוון שלמעט צבע, חוזק וגודל הספריי — כל שאר האפשרויות בתפריט כתובות באנגלית. ומהן האפשרויות? החלפת תבנית רקע (קיר לבנים, רשת ועוד), החלפת צבע הרקע, העברה למצלמה לצורך צילום תמונת רקע, הוספת איור ממאגר רלוונטי, שיתוף באופנים שונים ועוד).

בשלוש מילים: האיש שבקיר מאושר.

אפליקציות דומות: Live Graffiti  (עדכון 9/22 – כבר לא פעילה)

להורדה: אנדרואיד (חינם)

 

spray painter
spray painter

# צילומי המסך הם של האפליקציות מתוך עמודי המוצר בגוגל פליי

אנחנו זמינים גם בווטסאפ

שנתקדם לשלב הבא?

נירה דישי
משחקולוגית דיגיטלית

נייד: 054-7669300
מייל: niradishi@gmail.com

דילוג לתוכן